Szexuális problémák megoldásában segítek a kihívásokkal küszködőknek, és mindazoknak, akik fejleszteni szeretnék szexuális kultúrájukat.
Működési területem Budapest, Siófok, Tatabánya, Pécs, Debrecen illetve Skype-on keresztül a világ bármely pontja. A Skype-on vagy telefonon zajló hangalapú konzultáció ugyanolyan hatékony mint a hagyományos.
Akadémiai háttér
Szexológiai tanulmányaimat a Semmelweis Orvostudományi Egyetem által akkreditált Dr. Rusz Edit szexuálpszichológus posztgraduális szexuálterapeuta továbbképzésén szereztem. Tagja vagyok a Szexológiai Tudományos Társaságnak, és kapcsolatban állok a Magyar Szexuális Medicina Társasággal: mindkettő ülésein, konferenciáin rendszeresen részt veszek. Amennyiben szükségesnek tartom, a nyugati medicinát ötvözöm Kelet hagyományaival, ősi bölcsességével.
Szexológia
Már serdülőként rengeteget olvastam a szexualitásról, és lexikális tudásomat továbbadtam, terjesztettem. Én világosítottam fel kortársaimat a várható éjszakai magömlésről, a menstruációról. Számomra mindig is természetes volt a nemiségről beszélni. Így, ha valaki zavarban is lenne eleinte, hamar feloldódik a beszélgetésünk során.
Lelki segítségnyújtás
Kiskoromtól fogva érzékeny vagyok mások gondjaira, megérzem, ha valami nincs rendben. Akár ismeretlenül is odamentem ilyenkor az emberekhez, és megkérdeztem, miért szomorúak. Meghallgattam mások problémáit, azokat titokban tartottam. A gyerekek, fiatal kortársaim és később a felnőttek is ösztönösen megérezték, hogy bízhatnak bennem. Akkor voltam a legboldogabb, ha tanácsaimat megfogadva az emberek visszajeleztek, hogy mennyire örülnek, és milyen sokat segítettem.
Éveken át a sikeres segítségnyújtás jelentette számomra a legnagyobb örömöt. Érettségi előtt megkérdeztem osztálytársaimat, szerintük merre menjek tovább: az osztály fele azt javasolta, legyek pszichológus. Egy lány azt mondta, nem tudja, van-e olyan, hogy szexológus, de ha igen, legyek az. Ma már tudom, a kettő összefügg: a szexológiai segítő szakember lelki tanácsadó is egyben. Az ülések hasonlóak ahhoz, mint amikor pszichológusnál vagyunk. Mivel a magánéletem során rengeteg kihívással szembesültem, így az évtizedek során valós, empirikus tapasztalatra tettem szert a problémamegoldás terén. (Ha érdekli, mi a különbség a szexológus, szexuálpszichológus, szexuálterapeuta, sex coach között, kattintson ide)
Kiváló problémamegoldó vagyok
Ha olyan problémát lát a “Problémák” menü felsorolásában, amiről még nem hallott, ne lepődjön meg: létezik, én találkoztam vele, és meg is oldottam. Kiváló problémamegoldó vagyok, ha pedig valami meghaladja a kompetenciámat, tudom, milyen irányba küldjem tovább a hozzám fordulókat.
Széles látóköröm van, nem csupán sémák szerint dolgozom, hanem mindig az adott személyhez igazítom a megoldási javaslatot.
Magyarország neves szexológusaival sikerült konzultálnom: Dr. Veres Páltól, Dr. Lux Elvirától, Dr. Szilágyi Vilmostól, Dr. Rusz Edittől volt szerencsém ismereteket szerezni. Büszke vagyok egy sokáig eltitkolt, mesterről-tanítványra szálló, távol-keleti technikára, amelynek ismerete keveseknek adatott meg.
Módszerek
Számos különböző segítő technikát kombinálok a klienseim aktuális élethelyzetét szem előtt tartva. Módszereim különlegesek,
Kutatások
Eredetileg szociálpolitikusként végeztem (szociális intézményi vezetésre feljogosító egyetemi képzés), így nem csoda, hogy a szociológiai kutatás az egyik szenvedélyem. Időről-időre kiválasztok egy számomra érdekes, izgalmas társadalmi szintű problémát, ami kapcsolódik az egyén szexuális életéhez. Ezt a problémát megvizsgálom többféleképpen és kutatást indítok rá. Ezáltal nemcsak mikro-, hanem makroszinten is vizsgálom a szexualitást.
Első kutatásomat egyetemista koromban csináltam, a koszovói-albán ellentétet figyeltem meg a helyszínen. Kicsit veszélyes volt, végül nem is sikerült.
Második alkalommal egy társadalmi jelenséget, a slumosodást vettem górcső alá: ez olyan jól sikerült, hogy az anyagnak köszönhetően megnyertem egy ösztöndíjat Olaszországba. Mire kiértem a Sassari Egyetemre, addigra ott már befejeződött a szárdok értékrendszerének és identitásának kutatása, így ott csak a kutatás elemzésében vettem részt, a végső, kiértékelő fázisban.
Harmadik kutatásom a nemi erőszakkal volt kapcsolatos: ez, bár Magyarországon zajlott, az akkori áldozathibáztató közhangulat miatt nem volt itt publikálható. Egy nemzetközi tanulmányban, angol nyelven jelent meg róla rövid összefoglaló.
Negyedik kutatásom, 2016-ban, a keresztény párok nemi életéről szólt: arra voltam kíváncsi, hogyan lehet vallást, kereszténységet és nemi életet harmonikusan összeegyeztetni, milyen hatással van egyik a másikra. Ez a talita.hu-n lett közzétéve.
http://talita.hu/?s=KUTATÁS+KERESZTÉNY+PÁROK+SZEXUÁLIS+ÉLETÉRŐL
Ötödik kutatásom 2018-ra datálódik. A résztvevők hatalmas tömege miatt feldolgozása folyamatban van, az értékelés, elemzés jelenleg is tart. Itt a pornófüggőket és kényszeresen maszturbálókat térképeztem fel.
A pornófüggés kutatásról, kezeléséről, saját elméleteimről és gyakorlati tapasztalataimról, azaz a szexológiai segítségnyújtás módszertanáról 2020 elején könyvet fogok kiadni. A könyvet kizárólag itt, a honlapomon lehet előjegyezni ill. beszerezni.
Könyv